מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

לונה צ'מטאי סלפר זכתה באליפות שלישית ברציפות ב-15 ק"מ ושיפרה את שיא המסלול ב-1:05 ד'. גירמה אמרה החזיר לעצמו את התואר אחרי שזכה בו על אותו מסלול ב-2016

המדליסטים: מלדה (מימין), אמרה ועלמיה 

אלפי משתתפים כיסו הבוקר את משטח הדשא באצטדיון האתלטיקה בראשל"צ בצבעוניות רבה. בקו הזינוק של המקצה הראשון בתחרות, ל-15 ק"מ, אשר היווה את אליפות ישראל, עמדו בכירי הרצים והרצות בישראל. בין הגברים התחולל מאבק מרתק ממש עד הפנייה האחרונה לכיוון אצטדיון האתלטיקה בו הוצב שער הגמר, על מסלול הריצה עצמו. גירמה אמרה מהפועל אורן השרון – שיאן ישראל בריצת מרתון – היה הראשון לחצות את קו הגמר בזמן של 45:13 ד' והקדים ב-14 שנ' את חברו לאגודה, איימרו עלמיה – אלוף ישראל במרתון ובחצי מרתון. שלישי סיים בוקיאו מלדה מהפועל עמק חפר הדסה נעורים בתוצאה 45:42 ד'. עבור אמרה היה זה מעמד הפודיום הרביעי ברציפות במרוץ זה שהחל לארח את אליפות ישראל ב-2016, אז זכה אמרה בזהב, ולאחר מכן הוא סיים עם מדליית ארד ב-2017 וכסף ב-2018 (השנה בה השיג את התוצאה הטובה ביותר שלו בתחרות זו 44:55 ד'). השנה הוא שב אל ראש דוכן המנצחים.

המדליסטיות: טקה (מימין), סלפטר, באיולין ודויטש 

בין הנשים התחרות הייתה פחות צמודה. בשלבים הראשונים לונה צ'מטאי סלפטר ממכבי תל-אביב הייתה צמודה, יחד עם סלאמאוויט ביולין ממכבי תל-אביב לזנב של דבוקת הגברים המובילה הקטנה, אולם בהמשך הריצה היא ברחה גם לחברתה לאגודה ולאימונים וסיימה במקום החמישי הכללי (גם בין הגברים) וראשונה בין הנשים בתוצאה 48:42 ד' המהווה שיפור של 1:05 ד' לשיא המסלול אותו היא קבעה בשנה שעברה. עבור סלפטר הייתה זו זכייה שלישית ברציפות באליפות במרחק ריצה זה. שנייה סיימה באיולין בתוצאה 49:21 ד', ושלישית ברכה (ביטי) דויטש מלידר ירושלים (אלופת ישראל במרתון ובחצי מרתון) בתוצאה 54:42 ד'. אזאוונט טקה ממכבי תל-אביב שבה לסבב התחרויות אחרי היעדרות ארוכה וסיימה רביעית עם 56:36 ד'. לאור העובדה שלבאיולין טרם אושרה הבקשה לקבלת אזרחות ישראלית (למרות נישואיה לרץ הבכיר מארו טפרי), דויטש וטקה זכו במדליות הכסף והארד בהתאמה, באליפות ישראל.

 

תוצאות נוספות

גברים

4. מלקאם ג'מבר (הפועל אורן השרון) 47:30

5. צחי כהן (מכבי תל-אביב) 50:30 (תוצאה מצוינת לאתלט העבר בן ה-42)

6. אלירן בן סימון (שב"ס) 51:28

7. גדעון תמר (רצי רמה"ש) 51:33

8. אנדריי גוריאצ'ב (מכבי חיפה) 52:09

9. יהונתן גבעוני (הסמטה דרום ת"א) 52:35

10. איתי קלופשטוק 52:37

 

נשים

5. נועה ברקמן (רצות רמה"ש) 1:00:06

6. רותי זינדל אוכמן (לידר ירושלים) 1:01:41

7. פופו סוויסה (מועדון הריצה של איריס) 1:03:17

8. עדי סולמא 1:04:13

9. עינב טל 1:05:28

10. ספיר הראל 1:05:58