מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

הנהלת הוועד האולימפי בישראל אישרה את מינויו של פרופ' דני נמט, מנהל מרכז ספורט לילדים ונוער וסגן מנהל המרכז הרפואי מאיר בכפר-סבא, בית החולים האולימפי של ישראל למנהל הרפואי של הוועד האולימפי בישראל

צילום באדיבות הוועד האולימפי 

עוד בטרם היותו פרופ' ואיש אקדמיה, היה דני נמט אלוף ישראל בהדיפת כדור ברזל וביידוי פטיש וייצג את ישראל בתחרויות בין-לאומיות רבות בין השנים 1982-1990.

בתחילת השבוע הפך פרופ' נמט – בדומה לשחר איילון שהיה נציב ומפקח כבאות והצלה, אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות העובדים בישראל, רפי פלד ששימש בתפקידים בכירים במשטרת ישראל, בין היתר ראש אגף התנועה ושימש אף כיו"ר איגוד האתלטיקה בישראל – לאתלט עבר נוסף שמונה לתפקיד בכיר, הפעם בספורט הישראלי. נמט מונה ע"י הוועד האולימפי לרופא הראשי של הוועד האולימפי בישראל. בין הנושאים בהם יטפל פרופ' נמט ניתן למנות בניית פרוטוקולים ברורים של ניהול רפואי לספורטאי מיום כניסתו לסגל האולימפי, הכולל בין השאר בדיקות וטיפולי שגרה ובניית קוד רפואי שיועבר לספורטאים ולמאמנים.

בנוסף יפעל פרופ' נמט להקמת פורום רופאים מומחים במגוון תחומי הרפואה, בעלי זיקה לספורט. מטרת הפורום היא לסייע בייעוץ לספורטאי ההישג, לעדכן את הרופאים האחרים בחידושים בתחום, לעזור בכתיבה של ניירות עמדה, בשיתוף הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי בישראל.

כמו כן יפעל לשילוב אנשי רפואה ממקצועות הבריאות במרכזי הטיפול בספורטאי ההישג, הקמת צוות רב-תחומי ששותף בתהליכי האבחון ובקבלת ההחלטות הטיפוליות.

עם מינויו לתפקיד אמר פרופ' נמט: "לכבוד הוא לי להיבחר לתפקיד ואני מודה לוועד האולימפי בישראל על האמון שנתן בי. ספורטאי העלית של ישראל זוכים למעטפת רפואית איכותית ביותר. המטרה שלנו היא למסד מערך טיפולי רב תחומי שיפעל בשיתוף פעולה עם הספורטאי וצוות האימון שלו, מערך שיכלול אנשי מקצוע מובילים ברפואה, פיזיולוגיה, תזונה, פסיכולוגיה, פיזיותרפיה ומקצועות בריאות נוספים שילוו ויסייעו לספורטאי להשיג תנאים מיטביים להצלחה".

 

פרופ' נמט הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב (1993). את התמחותו ברפואת ילדים סיים במחלקת הילדים בבית חולים מאיר בכפר-סבא בהצטיינות. בשנת 2003 סיים התמחות-על מחקרית וקלינית ברפואת ספורט בילדים ב-University of California, Irvine.

פרופ' נמט הקים בבית החולים מאיר, יחד עם פרופ' אלון אליקים, בעבר אלוף ושיאן ישראל בריצת 400 מ', את מרכז הספורט והבריאות לילדים ולנוער, המתמחה בטיפול במחלות ילדים בעזרת פעילות גופנית, אותו הוא מנהל.

פרופ' נמט הוא פרופסור מן המניין בחוג לרפואת ילדים באוניברסיטת תל-אביב. במסגרת עבודתו הוא עוסק רבות במחקר בנושא פעילות גופנית, גדילה והתפתחות העצם, השפעת פעילות גופנית על מדדי דלקת וסמנים אנבוליים/קטבוליים, פעילות גופנית והשמנה, והיבטים רפואיים של העיסוק בספורט תחרותי. במהלך השנים פרסם מאמרי מחקר ומאמרי סקירה מרובים בכתבי-עת מדעיים ומקצועיים. לפרופ' נמט תואר שני במנהל מערכות בריאות  (MHA) מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.